برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۹۹/۴/۱۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت فرش ماشینی 700 شانه 12 متری

فرش 700 شانه 12 متری قیمت

قیمت یکی از عامل های مهم در هنگام خرید هر محصول در بازار می باشد .  بازار فرش نیز از این قاعده مستثنی نبوده و قیمت فرش های ماشینی از مقوله های مهم در هنگام تهیه فرش می باشد .  نیاز به فرش به عنوان یکی از ملزومات اساسی در منازل برای کف پوش کردن بیش از قبل احساس می شود . لذا یک عامل مهم در هنگام خرید فرش ماشینی ، قیمت فرش می باشد که به دلیل نوسانات اقتصادی پیش رو برای خریدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یکی از انواع فرش های ماشینی که در کنار حفظ زیبایی و کیفیت با قیمتی مناسب نسبت به سایر محصولات به پرفروش ترین فرش ها مبدل گشته است فرش ماشینی 700 شانه می باشد . عامل های زیادی در قیمت گذاری یک محصول موثر است و در تعیین قیمت یک فرش نیز عواملی وجود دارد که ما در اینجا پس از معرفی فرش 700 شانه به توضیح آن می پردازیم  .
فرش 700 شانه
فرش های ماشینی 700 شانه یا تعداد گره های مشخص در یک متر مربع از طول و عرض که به ترتیب نمایانگر تراکم و شانه فرش می باشد به وجود می آیند . این نوع فرش از تعداد 700 گره در عرض فرش و 2550 یا 3000 گره در طول فرش تشکیل می شوند . معمول ترین تراکم در فرش های 700 شانه ، 2550 می باشد اما برخی از تولید کنند گان به تولید فرش 700 شانه در تراکم 3000 نیز می پردازند تا فرش با استحکام بیشتری را به خریدار عرضه نمایند . شاید فرش ماشینی 700 شانه به دلیل تعداد پایین تراکم و شانه از زیبایی فرش های ماشینی با تعداد شانه و تراکم بالا برخوردار نباشند اما به سبب کیفیت و قیمت مناسب بیشتر مورد خریداری قرار می گیرند . یکی از دلایل دیگر برای استقبال از خرید این نوع محصول را می توان امکان استفاده از این نوع فرش دانست .  امکان استفاده از این فرش در مکان های پر رفت و آمد چون پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق خواب می باشد . اما فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا درست است که از زیبایی چشمگیری برخور دارند اما فقط استفاده از آن ها جنبه تزیینی داشته و مناسب برای مکان های پر رفت و آمد نیست . حال با توجه به توضیح مختصر ذکره شده برای فرش های 700 شانه به عوامل تعیین کننده در قیمت آن می پردازیم .
عوامل تعیین کننده قیمت فرش
در ابتدا برای بررسی قیمت یک فرش مهم ترین عامل را تعداد شانه و تراکم فرش می دانند . به طوری که هر چه فرش ماشینی از شانه و تراکم بالا برخوردار باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود . پس می توان یکی از عامل های قیمت پایین فرش 700 شانه را نسبت به فرش های دیگر تعداد شانه و تراکم پایین این نوع محصول دانست .
عامل دیگر که در قیمت فرش تولید شده موثر است الیاف استفاده شده برای بافت فرش می باشد . الیافی که برای بافت فرش های ماشینی استفاده می نمایند شامل : الیاف جوت ، الیاف پلی استر و الیاف آکریلیک می باشد . که استفاده از الیاف آکریلیک که از بهترین الیاف برای بافت فرش می باشد سبب بالا رفتن قیمت یک فرش می شود .
عامل تاثیر گذار دیگر که تعیین کننده قیمت یک فرش می باشد نوع دستگاه بافت فرش است . استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های بافت چون دستگاه های وندویل بلژیک برای بافت فرش های ماشینی سبب بالا رفتن قیمت فرش می شود .
تعداد رنگ به کار رفته در فرش که زیبایی و نمو آن را دو چندان می کند عامل دیگری است که در تعیین قیمت فرش موثر می باشد . برای بافت فرش های ماشینی با توجه به تعداد شانه و تراکم آن ها از طیف رنگی شامل 8 تا 14 رنگ برای بافت استفاده می نمایند . با توجه به این مطلب می توان بیان کرد که فرش بافته شده با طیف رنگی بیشتر از قیمت بالا تری برخوردار خواهد بود .
ابعاد فرش نیز از عواملی است که به طور مستقیم بر روی قیمت فرش تاثیر گذار خواهد بود . فرش های ماشینی در کارخانجات تولیدی در ابعاد استاندارد شامل فرش 24 متر ، فرش 12 متر ، فرش 9 متر و فرش 6 متری بافته و روانه بازار می شود . این موضوع خود مشخص می کند که فرش با ابعاد بزرگ تر نسبت به فرش در ابعاد کوچک تر از قیمت بالاتری برخوردار است . البته باید این نکته را در نظر داشت که در برخی کارخانجات به تولید فرش در ابعاد سفارشی و غیر استاندارد می پردازند که این موضوع خود بر بالاتر بودن قیمت فرش سفارشی نسبت به فرش در ابعاد استاندارد اشاره دارد .
با توجه به مطالب بالا می توان نتیجه گرفت که :
از لحاظ ابعاد می توان بیان داشت که قیمت فرش هفتصد شانه 12متری نسبت به قیمت فرش 700 شانه 9 متری و قیمت فرش هفتصد شانه 6 متری بالاتر می باشد .
از لحاظ طیف رنگی به کار رفته در بافت فرش های 700 شانه به سه دسته :
1. فرش 700 شانه 8 رنگ
2. فرش 700 شانه 10 رنگ
3. فرش 700 شانه 12 رنگ
تقسیم می شوند . که از لحاظ قیمت می توان بیان نمود فرش 700 شانه 8 رنگ نسبت به فرش 700 شانه 10 رنگ از قیمت کمتری برخوردار است .
از لحاظ شانه و تراکم می توان بیان نمود  فرش 700 شانه نسبت به فرش 1000 شانه از قیمت پایین تری برخوردار است .
از لحاظ نوع الیاف : فرش 700 شانه بافته شده با الیاف آکریلیک نسبت به فرش 700 شانه بافته شده با الیاف پلی استر از قیمت بالاتر برخوردار است .
نوع دستگاه بافت که در فرش های 700 شانه ،  HCPX2 می باشد سبب افزایش قیمت این نوع محصولات می شود .
خرید فرش 700 شانه 12 متری
برای خرید فرش 700 شانه در ابعاد دلخواه می توانید به فروشگاه فرش کاشان که از بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی می باشد و با راه اندازی یکی از فروشگاه های آنلاین فرش خود به نام فروشگاه فرش 700 شانه به ارائه انواع فرش 700 شانه می پردازد مراجعه و اقدام به خرید نمایید . این فروشگاه در کنار فروش اینترنتی فرش امکان خرید حضوری را برای خریداران فراهم آورده است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه